Igor Lambarschii îşi continuă evoluţiile bune din Rusia

Igor Lambarschii îşi continuă evoluţiile bune la FC Krasnosdar. După ce etapa trecută a oferit o pasă de gol în partida cu Volga, astăzi internaţionalul de tineret moldovean a jucat 90 de minute fiind schimbat pe final de Tatarchuk în remiza 2-2 în deplasare cu Amkar Perm.

El a avut la o fel o evoluţie bună pasând decisiv la reuşita semnată de Movsysyan. În meciul din competiţia pentru locurile 8-16 a jucat şi un alt moldovean. Igor Picuşciac a intrat pe teren în minutul 61 în locul lui Marcio, iar Valeriu Ciupercă nu a fost folosit în această partidă. În schimb Ciupercă a jucat pentru echipa de tineret care a remizat 1-1 la fel cu Amkar Perm.

Movsysyan a deschis scorul pentru FC Krasnodar în minutul 14, iar Grishin a egalat pentru gazde în minutul 39. Deşi Joazinho i-a adus pe oaspeţi în avantaj în minutul 83, Sirakov a egalat în minutul 90+3.

După această remiză Krasnodar a adunat 60 de puncte ocupând locul 8, în timp ce Amkar este pe locul 9 cu 52 de puncte.