Alexandru Epureanu se îndepărtează de zona Ligii Campionilor

Alexandru Epureanu se îndepărtează de zona Ligii Campionilor.

Formaţia fundaşului moldovean Dinamo Moscova a obţinut a doua remiză consecutivă şi a ajuns pe locul 4 în campionatul Rusiei. Dinamo a remizat în etapa a 43-a scor 2-2 cu Lokomotiv Moscova în competiţia pentru locurile 1-8.

Lokomotiv a deschis scorul prin Belyaev în minutul 27, iar Kuranyi a egalat pentru Dinamo în minutul 47. Feroviarii au preluat din nou conducerea în minutul 80 prin Glushakov, în timp de Dinamo a salvat meciul prin Misimovic în minutul 90. Alexandru Epureanu a intrat pe teren în locul lui Wilksheare în minutul 54.

După această remiză Dinamo a ajuns pe locul 4 cu 71 de puncte. CSKA Moscova îşi poate asigura locul 2 de Liga Campionilor în cazul în care va bate astăzi pe Kuban Krasnodar.