НОВОСТИ

По разделам:       По стилю:
    • Возвращение на корт ознаменовалось победой После годичного отсутствия на теннисном корте, аргентинский теннисист Марит дел Потро вернулся в большой теннис и выиграл трофей Дэлрэй Бич, обыграв серба Янко Типсаревича - 6-4, 6-4. Теннис | 1 марта 2011
    • Del Potro revine pe teren cu o victorie Juan Martin del Potro a cîştigat primul turneu de la revenire, după accidentarea care l-a ţinut departe de terenul de joc aproape un an de zile.Argentinianul, care s-a impus în 2009 la US Open, a cucerit trofeul de la Delray Beach, învingîndu-l în ultimul act pe sîrbul Janko Tipsarevic, cu 6-4, 6-4.Fostul ocupant al locului patru în clasamentul ATP a revenit de la 1-4 în primul set, a salvat cinci mingi de break în cel de-al zecelea game şi le-a cîştigat pe următoarele cinci, adjudecîndu-şi setul cu 6-4.În cel de-al doilea set, argentinianul a preluat conducerea la scorul de 3-2, cînd a mai reuşit să facă un break, şi nu a mai cedat avantajul pînă la sfîrşitul partidei. Теннис | 1 марта 2011
    • Victorious return to the court After a year of absence on the court, Aregentine tennis player Juan Martin Del Potro is finally back hitting tennis balls again. He won Delray Beach, beating Serbian Janko Tipsarević 6-4, 6-4. Теннис | 1 марта 2011