Corona Braşov - Nove Zamky 5-4. Braşovenii au terminat pe locul 4 sezonul regulat din Liga MOL

01 февраля 2015

**Corona Braşov - Nove Zamky 5-4.** Braşovenii au terminat pe locul 4 sezonul regulat din Liga MOL

Corona Braşov a încheiat prima parte a sezonului din Liga MOL cu o victorie. Hocheiştii de sub Tâmpa au terminat pe locul 4 şi vor juca în playoff.

În ultima etapă din Liga MOL, într-un meci care nu mai putea schimba clasamentul, Corona Braşov a trecut la limită de slovacii de la Nove Zamky.

În prima repriză s-au marcat şi cele mai multe goluri - 3-3 a fost scorul după primele 20 de minute.

În partea secundă, însă, nu s-a mai înscris deloc. Pe final, Corona s-a impus după ce a condus cu 5-3, iar Nove Zamky a închis tabela.

Scor final 5-4 şi braşovenii încheie sezonul regulat pe locul 4, obţinând astfel calificarea în playoff.