Accidentare gravă suferită de un jucător al lui ACS Poli Timișoara

01 сентября 2013

></p><p><strong>FCM Târgu Mureș a încheiat cu o victorie partida de prezentare a lotului noului sezon, însă spectacolul a fost umbrit de accidentarea suferită de un jucător în finalul meciului. </strong></p><p>Trupa antrenată de Edi Iordănescu a câștigat cu 2-0 în fața echipei de liga a IV-a Poli Timișoara, prin golurile marcate de Salem și Bumba. </p><p>Echipa antrenată de Paul Codrea a arătat bine și pe alocuri a dat senzația că merită să urce cât de repede în eșaloanele superioare ale fotbalului românesc. </p><p>În minutul 81, Patriche s-a aflat într-un duel pentru minge cu Sebastian Ardelean, iar jucătorul FCM-ului a ridicat piciorul la nivelul figurii adversarului său. Bănățeanul a fost lovit în plin și a rămas întins minute bune pe terenul de joc. </p><p>Ardelean a primit îngrijiri medicale pentru ca apoi să fie transportat cu ambulanța în afara suprafeței de joc. </p>                    </div>