Inter-Sampdoria 1-1. Fostul „feroviar” clujean Renan a înscris în poarta milanezilor

01 декабря 2013

></p><p>La primul meci de la preluarea clubului de către indonezianul <strong>Erick Thohir</strong>, Inter a deschis scorul în minutul 18 al partidei cu Sampdoria.</p><p><strong>Freddy Guarin</strong> l-a învins pe Da Costa, după o fază creată de Alvarez. În debutul reprizei secunde, tot Guarin a avut șansa golului 2, însă a lovit bara. Oaspeții au trecut pe lângă egalare la o lovitură liberă executată de Eder și respinsă de Handanovic.</p><p>Sampdoria a dat lovitura cu un minut înainte de final. Abia intrat pe teren, fostul jucător al lui CFR Cluj, brazilianul <strong>Garcia Renan (foto),</strong> a stabilit scorul final, 1-1, a șasea remiză pentru Inter în acest sezon.</p>                    </div>