Schalke-West Ham 6-7 d.p. Nemții, învinși la loviturile de departajare

02 августа 2014

**VIDEO** Schalke-West Ham 6-7 d.p. Nemții, învinși la loviturile de departajare

În direct la Digi Sport, West Ham a învins-o pe Schalke după loviturile de departajare cu 7-6, în cel de-al doilea meci al turneului amical organizat de clubul din Gelsenkirchen.

Nemții au trecut pe lângă deschiderea scorului în minutul 23, când Choupo Moting a luat bara la țintă. Cea mai importantă ocazie a londonezilro a venit în minutul 61, la lovitura de cap a lui Collins. Friedrich a trimis și el în bară în minutul 68, astfel că meciul a fost decis la loviturile de departajare.

Vaz Te a fost singurul jucător al lui West Ham care a ratat, în timp ce veteranul Jaaskelainen a parat execuțiile lui Santana și Borgmann. Duminică, 3 august, West Ham joacă împotriva Malagăi, ÎN DIRECT la Digi Sport 2, de la ora 16:30.