San Lorenzo - Gimnasia La Plata 1-0. Gazdele, pe primul loc în Argentina!

02 августа 2015

**San Lorenzo - Gimnasia La Plata 1-0.** Gazdele, pe primul loc în Argentina!

San Lorenzo a devenit noul lider din Argentina, în faţa celor de la Boca Juniors şi River Plate, care au însă un meci mai puţin disputat.

ÎN DIRECT la Digi Sport, gazdele de pe El Nuevo Gasometro au început slab partida cu Gimnasia, iar Torrico s-a întins serios pentru a para şutul lui Nacho Fernandez, din minutul 4.

Mauro Matos putea deschide scorul pentru gazde în urma unui corner, dar a nimerit bara.

Singurul gol al partidei a fost reuşit de uruguayanul Cauteruccio, care a finalizat cu gol o cursă de 50 de metri, în minutul 47.

Pe final, Catalan putea duce scorul la 2-0, dar a fost blocat de Navarro (minutul 88), iar San Lorenzo - Gimnasia La Plata s-a terminat 1-0.

Trupa lui Edgardo Bauza a ajuns la 9 meicuri consecutive fără înfrângere în campionat.