Gol fabulos al lui Postiga în poarta Barcelonei

02 сентября 2013

></p><p><strong>Adus de la Zaragoza pentru doar 3.000.000 de euro, Helder Postiga l-a făcut uitat destul de repede pe Roberto Soldado, vândut de Valencia, în această vară, la Tottenham.</strong></p><p>Vârful portughez a marcat un gol de senzație în poarta lui Victor Valdes, la meciul de pe Mestalla dintre Valencia și FC Barcelona.</p><p>În prelungirile primei reprize, Barcelona conducea cu 3-0, după un hat-trick al lui Messi iar Postiga a redus din diferență cu o reluare din foarfecă, de la 11 metri, după o centrare a lui Joao Pereira.</p><p><span style=VIDEO

Lusitanul a ieșit din nou la rampă după doar două minute când a reușit dubla cu o lovitură de cap și a ajuns la al treilea gol în tot atâte partide jucate pentru "lilieci" în campionat.