&SONDAJ Fanii lui Dinamo și-au pierdut răbdarea. Au strigat "Demisia!" în timpul partidei cu Botoșani

**VIDEO&SONDAJ** Fanii lui Dinamo și-au pierdut răbdarea. Au strigat

VIDEO Dinamo - FC Botoșani 0-0. La scurt timp după ce a fost demarat proiectul reconstrucției la Dinamo, clubul alb-roșu a ajuns din nou într-un punct mort. Echipa nu joacă ceea ce ar trebui, iar rezultatele întârzie să apară. Ultimul: remiză albă pe teren propriu cu FC Botoșani.

Deși Dinamo a ratat câteva ocazii foarte bune, fanii prezenți în Ștefan cel Mare au penalizat dur prestația jucătorilor lui Stoican, din ultimele 45 de minute. Pasele greșite și lipsa de viziune pe faza de atac au produs rumoare în tribună, iar suporterii au răbufnit în final.

În condițiile în care din meci mai erau de jucat 30 de minute, spectatorii au început să strige "Demisia! Demisia!", cu trimitere către actualul staff tehnic, dar și către actuala conducere a clubului. Flavius Stoican a declarat, la finalul partidei:

"E normal ca oamenii să fie nemulțumiți, atunci când nu reușim să câștigăm, dar nu e deloc plăcut", a spus Flavius Stoican, după un nou meci fără victorie pe banca alb-roșilor.