Seria "neagră" continuă pentru Tevez! Argentinianul n-a mai înscris în Europa de 5 ani!

**VIDEO** Seria

Juventus este cu un pas în semifinalele Europa Legue, după victoria de pe terenul lui Lyon (1-0, VIDEO AICI), din turul sferturilor de finală ale competiţiei.

În ciuda parcursului foarte bun pe care echipa sa îl are în Europa, Carlos Tevez este în continuare urmărit de ghinion. "Apaşul", care este golgheterul la zi din Serie A, cu 18 reuşite în acest sezon, nu a înscris până acum niciun gol pentru bianconeri în cupele europene.

Schimbat în minutul 56 al partidei de pe Stade Gerland, din cauza unei accidentări, Tevez continuă seria "neagră" aproape incredibilă pe care o are în Europa: atacantul argentinian nu a mai reuşit de 5 ani să perforeze plasa porţii adverse. Ultima dată când "Apaşul" a înscris în Europa a fost pe 7 aprilie 2009, atunci când a marcat în poarta lui FC Porto, pe când juca la Manchester United.

30 de ani are Tevez

5 ani au trecut de când Tevez a înscris ultima dată în Europa

1 ocazie a avut Tevez cu Lyon:

Min 29: Tevez scapă spre poarta adversă, de la limita offside-ului, dar șutul argentinianului este blocat de Lopes