CSM Digi Oradea - Dinamo 8-7. Încă un pas spre finala Superligii Naționale!

**VIDEO** CSM Digi Oradea - Dinamo 8-7. Încă un pas spre finala Superligii Naționale!

Poloiştii de la CSM Digi Oradea au mai făcut un pas spre finala Superligii Naţionale, după a doua victorie în faţa lui Dinamo.

Campionii au luat un avans de un gol după primul sfert, însă, la pauza mare scorul a fost egal, 4-4, după ce dinamoviştii au ratat şi o aruncare de la cinci metri. În sfertul al treilea, ambele echipe au înscris de două ori, iar dinamoviştii au fost primii care au marcat în ultimul sfert.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Vojislav Cupic a egalat cu mai puţin de două minute rămase, iar Ramiro Georgescu a adus victoria orădenilor, atunci când mai erau doar 15 secunde de joc. Seria meciurilor se va muta acum în Capitală.

Echipa antrenată de Dorin Costrăş mai are nevoie de o victorie pentru a obţine calificarea în finală. S-a terminat 8-7.