Monaco - St. Etienne 1-1. Gazdele au ratat şansa să se apropie de podium

**VIDEO** Monaco - St. Etienne 1-1. Gazdele au ratat şansa să se apropie de podium

Despărţite de un singur punct, pe locurile 4 şi 5, AS Monaco şi Saint Etienne au oferit un meci frumos în debutul etapei a 31-a din Franţa. "Verzii" au fost mai periculoşi în prima repriză, dar Lemoine şi Paquet n-au găsit golul.

Monaco a răspuns după pauză, prin două ocazii mari ale lui Kurzawa şi Berbatov. Execuţiile celor doi au ratat de puţin poarta lui Saint Etienne. Oaspeţii au fost cei care au deschis scorul. Turcul Mevlut Erding a trimis mingea în poarta monegascilor.

Anthony Martial a restabilit repede egalitatea printr-un voleu perfect. În prelungiri, Saint Etienne putea da lovitura, dar şutul lui Clerc a trecut puţin pe lângă poartă. S-a terminat 1-1 şi ambele echipe păstrează şanse la un loc pe podium.

Monaco (4-2-3-1): Subasic - Fabinho, Wallace, Raggi, Kurzawa - Toulalan, Kondogbia (Silva 58) - Carvalho (Martial 65), Moutinho, Ferreira - Berbatov (Germain )

Antrenor: L. Jardim

St. Etienne (4-3-3): Ruffier - Clerc, Theophile-Catherine, Perrin, Tabanou - Lemoine, Diomande, N'Guemo (Baysse 77) - Monnet-Paquet, Erding (Van Wolfswinkel 79), Mollo (Brison 87)

Antrenor: C. Galtier