Steaua - Sportul 9-7. Brașovenii au egalat în play-off-ul Ligii Naționale

**VIDEO** Steaua - Sportul 9-7. Brașovenii au egalat în play-off-ul Ligii Naționale

ÎN DIRECT la Digi Sport, Sportul a egalat Steaua la general, după victoria cu 9-7 în meciul al doilea al semifinalei play-off-ului Ligii Naționale.

Câștigători în prima întâlnire cu 11-7, roș-albaștrii au fost conduși cu 1-0 și 2-1, dar au intrat în ultimul sfert în avantaj, 5-4.

Brașovenii au înscris de 3 ori și, cu 4 minute înainte de final, păreau desprinși în câștigători. Poloiștii lui Ionuț Angelescu nu au abandonat însă lupta - Robu a înscris al șaselea gol al Stelei, iar sârbul Randjic a reușit egalarea.

Sportul a preluat din nou conducerea, cu 40 de secunde înaintea finalului, prin Oanță, iar Rădoi a stabilit scorul final, 9-7 pentru brașoveni, la ultima fază.

După victoria obținută în bazinul din Ghencea, semifinala se mută pentru următoarele două partide la Brașov. Calificarea în ultimul act se decide după sistemul cel mai bun din cinci partide.