**VIDEO** Tomis Constanța-VM Zalău 3-1. Dobrogenii au câștigat al treilea titlu consecutiv

Un nou titlu pentru Tomis Constanţa. Campionii ultimelor doua ediţii au caştigat finala cu Volei Municipal Zalău.

Trofeul Diviziei A1 a rămas la Constanța. În direct la Digi Sport, Tomis a câștigat al șaselea titlu din istoria clubului și al treilea consecutiv. Voleibaliștii antrenați de Martin Stoev i-au învins, în meci decisiv, pe rivalii de la Zalău.

La egalitate cu adversarii după primele patru dueluri ale finalei, Tomis a avut un start ideal în jocul decisiv - a câștigat cu 25-13 primul set. Oaspeții au revenit în calcule, dar constănțenii au făcut spectacol în setul trei, încheiat cu 25-9. Favoriților publicului le-a revenit și următorul act și totodată medaliile de aur. Constănțenii au câștigat, astfel, al treilea titlu consecutiv (2013, 2014, 2015) și al șaselea din palmaresul clubului (au mai câștigat în 2007, 2008 și 2009).

Sursa foto: Telegraf Online