CSM Slobozia - CSM București 17-28. Campioana rămâne neînvinsă în campionat

**VIDEO** CSM Slobozia - CSM București 17-28. Campioana rămâne neînvinsă în campionat

Test reușit pentru CSM București înaintea returului cu Buducnost din Champions League. ÎN DIRECT la Digi Sport, handbalistele lui Kim Rasmusen au învins CSM Slobozia, în campionat și rămân neinvinse.

Meciul cu Bucudnost va fi duminică, de la ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 3.

CSM București rămâne neînvinsă în Liga Naționala și după disputarea etapei a 11-a. Handbalistele lui Kim Rasmusen nu au avut o misiune ușoară la Slobozia. Bucureștencele au intrat mai greu în meci, iar adversarele au profitat de asta.

Gazdele au controlat prima repriză de la un cap la altul și au intrat la pauza în avantaj, 12-10. Scenariul s-a schimbat însă în actul secund. Bucureștencele s-au dezlănțuit, în timp ce Slobozia a reușit să înscrie primul gol abia în minutul 47.

S-a terminat 28-17 pentru CSM București, care a pierdut-o însă în ultimele secunde pe Fachinello, accidentată. Pentru campioana României a fost ultimul test înaintea returului cu Buducnost. Duelul va fi duminică, de la ora 20:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 3.