Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Paris. Turneul e LIVE la Digi Sport

**VIDEO** Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Paris. Turneul e LIVE la Digi Sport

Rafael Nadal vrea să termine în forță sezonul. ÎN DIRECT la Digi Sport 2, spaniolul a acces în optimile Mastersului de la Paris, după ce i-a cedat doar patru game-uri lui Lukas Rosol.

Rafael Nadal s-a calificat în optimile Mastersului de la Paris. Pe locul 6 în clasamentul ATP, ibericul a câștigat fără emoții disputa cu Lukas Rosol. La o săptămână după duelul de la Basel, încheiat în set decisiv, Nadal nu i-a mai dat nicio șansă adversarului.

A condus cu 3-0 în debut și și-a adjudecat cu 6-2 primul act. Rosol nu a găsit răspuns loviturilor lui Nadal și a pierdut cu același scor și setul secund. Finalistul din 2007 s-a impus după o oră și două minute și continuă competiția din capitala Franței.

În optimi, Nadal va juca împotriva câştigătorului din meciul care îi opune pe sud-africanul Kevin Anderson şi austriacul Dominic Thiem.