Scenă de tot râsul la celebrarea unui gol în campionatul Albaniei

05 февраля 2015

**VIDEO** Scenă de tot râsul la celebrarea unui gol în campionatul Albaniei

Fotbalul albanez aduce momente memorabile la început de an. După scandalul meciului aranjat dintre Flamurtari și Teuta Durres, prima formație revine în lumina reflectoarelor.

Calificată în sferturile de finală din Cupa Albaniei, Flamurtari a primit vizita lui Skenderbeu, într-o partidă care conta pentru manșa tur.

Scorul final a fost 1-1, însă trupa gazdă a fost cea care a deschis scorul. Muntenegreanul Baco Nikolic a fost cel care a înscris, în minutul 61, dar momentul cel mai important s-a petrecut abia după marcarea golului.

Celebrarea reușitei a avut un final tragicomic: un coechipier a vrut să îi sară în spate, însă Nikolic s-a ferit, iar apoi amândoi au căzut la pământ. Marcatorul golului a scăpat cu o simplă căzătură, însă colegul său nu a mai putut continua partida.