Chanturia a marcat pentru naționala Georgiei

Fotbalistul transferat în această iarnă de CFR Cluj, Giorgi Chanturia, a debutat în Liga 1 în partida încheiată la egalitate de ardeleni, în deplasare cu Viitorul (1-1 DETALII AICI).

Convocat la echipa națională pentru meciul amical cu Liechtenstein, georgianul a marcat primul gol al echipei sale în duelul de miercuri.

Naționala Georgiei s-a impus cu 2-0, iar Chanturia a deschis scorul în minutul 25, scorul final fiind stabilit de Jano Ananidze, din lovitură de la 11 metri, în minutul 76.

După acest meci, Chanturia se va întoarce în România, iar sâmbătă va fi pe teren în partida CFR Cluj - Steaua, transmisă ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, de la ora 20:00. Fazele VIDEO vor putea fi văzute pe digisport.ro și pe telefonul mobil, la adresa m.digisport.ro

Sursa foto: cfr1907.ro