Faza săptămânii în UCL! Portarul Barcelonei, Ter Stegen, pe urmele lui Neuer

**VIDEO** Faza săptămânii în UCL! Portarul Barcelonei, Ter Stegen, pe urmele lui Neuer

Barcelona a învins-o fără probleme pe BATE Borisov, scor 3-0, prin dubla lui Neymar și reușita lui Luis Suarez. După 4 etape, catalanii s-au instalat confortabil pe primul loc în grupa E și au 10 puncte, cu 5 mai multe decât ocupanta locului al doilea, AS Roma.

Clasamentul grupei E:

></strong></span></p><p>În prelungirile primei reprize, la scorul de 1-0, germanul din poarta Barcelonei, <strong>Marc-Andre ter Stegen</strong> a reușit, probabil, faza săptămânii în UEFA Champions League. <strong>Dmitri Mozolevski</strong> a fost căutat cu o minge lungă, apărarea catalanilor a fost surprinsă, însă ter Stegen a ieșit surprinzător din poartă spre marginea terenului și nu a degajat direct în aut, așa cum s-ar fi așteptat toată lumea.</p><p>Portarul Barcelonei a protejat în stil de mare fundaș mingea într-un moment complicat pentru echipa sa, s-a întors apoi cu adversarul său în spate, după care a pasat mai departe perfect unui coleg, iar gazdele au inițiat o acțiune ofensivă.</p><p><strong>Manuel Neuer</strong> s-a remarcat deja în nenumărate rânduri în astfel de situații, jocul său de picior fiind unul excelent pentru un portar.</p>                    </div>