Nervii au cedat la Torino. AS Roma a primit două cartonașe roșii în două minute

AS Roma nu avea nicio înfrângere în primele 17 etape și spera să își păstreze seria foarte bună și după partida de pe Juventus Stadium.

Cu toate acestea, echipa antrenată de Rudi Garcia nu a arătat nici pe departe forma din prima parte a campionatului și a fost învinsă fără drept de apel - 3-0 (VIDEO AICI).

Vidal a deschis scorul în minutul 16 la prima acțiune periculoasă a lui Juventus, apoi Bonucci a majorat diferența imediat după pauză.

Intrați în criză de timp, capitolinii au cedat nervos. Văzând că nu mai au multe șanse să revină pe tabelă, oaspeții și-au pierdut cumpătul.

Daniele De Rossi și Leandro Castan au fost eliminați într-un interval de doar 90 de secunde, iar AS Roma a încheiat meciul cu în doar 9 oameni. Primul a văzut cartonașul roșu pentru un fault dur la Chiellini, în timp ce brazilianul a comis un henț pe linia porții, fază în urma căreia centralul a acordat și lovitură de la 11 metri. Vucinic a transformat-o fără emoții și a stabilit scorul final - 3-0.

Sursă foto: Tuttomercatoweb.it