**VIDEO** Kaka, la prima eliminare directă din carieră! Cum a fost eliminat starul lui Orlando City

Orlando City a remizat în duelul cu Real Salt Lake, scor 1-1, însă meciul a fost unul pe care Kaka, fostul star al lui Milan și Real Madrid, nu-l va uita prea curând.

După doar 5 minute, Kaka a deschis scorul pentru Orlando City, la capătul unei acțini care a surprins defensiva gazdelor. Sebastian Jaime a egalat însă tot în prima repriză, în minutul 28, stabilind și scorul final al întâlnirii, 1-1.

În minutul 45 s-a produs însă cel mai important moment al meciului. Kaka a văzut direct cartonașul roșu din partea arbitrului Sorin Stoica, născut în România, astfel că a suferit prima eliminare directă din cariera sa.

Centralul partidei a considerat că brazilianul l-a călcat intenționat pe veteranul lui Real Salt Lake, argentinianul Javier Morales, însă faza rămâne una controversată.