CSM Rm. Vâlcea - UTA Bătrâna Doamnă 0-0. Gazdele au ratat un penalty

06 декабря 2015

**VIDEO** CSM Rm. Vâlcea - UTA Bătrâna Doamnă 0-0. Gazdele au ratat un penalty

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, CSM Râmnicu Vâlcea și UTA Bătrâna Doamnă au încheiat anul cu o remiză în Zavoi, 0-0.

Cu un moral foarte bun după cele 4 victorii consecutive, gazdele puteau înscrie în minutul 5, însă șutul spectaculos al lui Ludușan a fost respins de Miron. Același Ludușan a ratat cu capul din poziție bună în minutul 19.

Arădenii au replicat în minutul 23 prin Ciprian Rus, al cărui șut a fost blocat de Fildan. Echipa lui Alexandru Pelici a beneficiat de un penalty după hențul lui Hlistei, dar Miron i-a refuzat golul lui Staicu.

UTA a avut două situații bune în prelungiri prin rezervele Vlad și Szekely însă tabela a rămas nemodificată. În urma acestui rezultat, vâlcenii acumulează 35 de puncte și o egalează pe Baia Mare în fruntea clasamentului, în timp ce trupa lui Roland Nagy e pe 3, cu 33 de puncte.

ECHIPELE DE START:

CSM Rm. Vâlcea (4-2-3-1): Fildan - Oct. Vasile, Ct. Pîrvulescu, Cucui (D. Dumitraşcu '44), Tomozei - A. Neagoe, I. Stoica (cpt.) - Firţulescu (Bg. Geantă '65), Luduşan, R. Georgescu - M. Staicu (Alb. Voinea '80)
Antrenor: Alexandru Pelici

UTA (4-4-2): Bg. Miron - Polgar, Botiş (cpt.), Gligor, Burlă - Chindriş, Strătilă, I. Tănase, Hlistei (D. Copil '56) - Cip. Rus (Sz. Szekely '70), Curtuiuş (M. Vlad '85)
Antrenor: Roland Nagy