Jucătorul moldovean Artur Ioniţă a marcat în Campionatul Italiei

07 февраля 2016

Jucătorul moldovean al echipei Verona, Artur Ioniţă marchează în Campionatul Italiei. Mijlocaşul naţionalei noastre de fotbal a înscris în meciul cu Inter Milano. Partida s-a încheiat cu scorul de 3-3.

Mijlocaşul formaţiei Verona, Artur Ioniţă, a înscris în minutul 57 al partidei de acasă cu Inter Milano din Campionatul Italiei.
Ioniţă a bifat a doua reuşită în actualul sezon. În urma acestui gol gazdele au condus cu 3-1.

Înainte de asta Inter a deschis scorul în minutul 8 prin Jeison Murillo. Verona a avut o replică pe măsură şi a punctat de două ori până la pauză prin Filip Helander şi Eros Pisano.

Verona a scăpat însă printre degete victoria în meciul cu Inter. În ultima jumătate de oră de joc milanezii au marcat prin Mauro Icardi şi Ivan Perisic, iar partida s-a terminat la egalitate, scor 3-3.

Cu 14 etape înainte de finalul sezonului Verona este codaşa clasamentului.

Echipa lui Ioniţă se află la o distanţă de 9 puncte de locul 17, care asigură evitarea retrogradării în Serie B.