Manchester United a suferit a treia înfrângere consecutivă

Manchester United pare să nu-şi mai revină în acest sezon. "Divolii" au suferit a treia înfrângere la rând, iar acest lucru se întâmplă pentru prima dată din 2001. După ce acum două zile au fost eliminaţi din Cupa Angliei de Swansea, acum echipa lui David Moyes a pierdut cu Sunderland în prima manşă a semifinalelor Cupei Ligii.

United a cedat cu 1-2 în partida jucată pe Stadium of Light. Returul este programat pentru 22 ianuarie. Singurul gol al primei reprize a fost marcat de veteranul Ryan Giggs în propria poartă, astfel Sunderland a intrat la vestiare în avantaj. Nemanja Vidic a reuşit egalarea în minutul 52, iar Fabio Borini a stabilit scorul final, transformând un penalty, după o intrare dură a lui Cleverley la Johnson.

Sunderland a înregistrat prima victorie în faţa lui Manchester United din anul 2000, timp în care cele două formaţii au jucat 21 de meciuri oficiale.