Din eşec în eşec

Manchester United a uitat să mai câștige! Echipa antrenată de David Moyes a suferit un eșec în fața lui Sunderland, scor 2-1, în turul semifinalei Cupei Ligii Angliei. Aceasta este a treia înfrângere consecutică pentru „diavoli” în acest început de an.

După ce a fost eliminată din Cupa Angliei de Swansea, Manchester United nu își revine. În prelungirile primei reprize, gazdele de la Sunderland au executat bine o lovitură liberă, iar veteranul Ryan Giggs a introdus mingea în propria poartă. United a reușit egalarea în minutul 52. Vidic l-a învins pe portarul advers cu o lovitură de cap. Sunderland și-a spus însă ultimul cuvânt în minutul 64. Borini a transformat un penalty și a stabilit astfel scorul final. Manchester United este obligată acum să facă un meci mult mai bun pe „Old Trafford” pentru a întoarce rezultatul și a se califica în finala Cupei Ligii Angliei.