St. Petersburg - Celje 29-29. Rușii au evitat a opta înfrângere la rând

08 февраля 2014

**St. Petersburg - Celje 29-29.** Rușii au evitat a opta înfrângere la rând

De opt meciuri a avut nevoie St. Petersburg pentru a obține un prim punct în grupa A a Ligii Campionilor. În Rusia, Celje pornea favorită certă, însă a inscris primul gol abia în minutul 8.

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, slovenii au alergat după egalare până în minutul 13 (13-13), însă tot rușii au intrat în avantaj la pauză, 16-13.

În repriza secundă, Celje părea să-și apropie victoria scontată de toată lumea abia în minutul 50, atunci când Lekai a finalizat o aeriană, iar slovenii conduceau cu 25-24.

Rușii au evitat însă a opta înfrângere consecutivă, au egalat la 29 și au scăpat cu bine de ultima șansă de gol a oaspeților, trecută în contul lui Skok.

În urma acestui egal s-a relansat lupta pentru ultimele două poziții calificabile în 16-imile competiției.