Gyor - Buducnost 22-20. 4 goluri pentru Neagu

**VIDEO** Gyor - Buducnost 22-20. 4 goluri pentru Neagu

Buducnost a început cu o înfrângere faza grupelor principale din Liga Campionilor. Deţinătoarea trofeului a cedat în deplasarea cu cea mai bună echipă din Ungaria, Gyor.

Într-o reeditare a finalei din urmă cu două sezoane, muntenegrencele au fost la conducere doar în debut. Starul lui Buducnost, Cristina Neagu, a încântat! Chiar şi aşa, gazdele au intrat cu avantaj de două goluri la pauză.

În repriza secundă, handbalistele antrenate de Dragan Adzic au fost de nerecunoscut. Au înscris un singur gol în primele 10 minute. Norvegianca Grimsbo a fost de neînvins şi, cu un total de 19 parade, a asigurat victoria lui Gyor.

Cristina Neagu a încheiat disputa cu 4 goluri şi 3 pase decisive, iar echipa sa a fost învinsă cu 20-22. Cu acest succes, Gyor a egalat-o la puncte pe Buducnost, în a doua grupă principală.