Rostov - Ferencvaros 23-21. Katrine Lunde a închis poarta, pe finalul meciului

**VIDEO** Rostov - Ferencvaros 23-21. Katrine Lunde a închis poarta, pe finalul meciului

Liga Campionilor la handbal feminin a debutat în 2016 la Digi Sport cu derby-ul grupei 1 dintre Rostov Don şi Ferencvaros. Campioana Rusiei s-a desprins în prima repriză la 4 goluri, dar la pauză a condus doar cu 13-11.

În partea a doua, echipa din Rusia a condus în permanenţă, s-a distanţat din nou la 4 goluri, dar Ferencsvaros nu a cedat. În final de meci, campioana Ungariei a avut om în plus, la scorul de 23-21 pentru rusoaice.

Portarul lui Rostov, Katrine Lunde a avut două intervenţii excelente şi astfel campioana Rusiei a câştigat derby-ul. În clasamentul grupei 1, Rostov este pe primul loc cu 10 puncte, iar Ferencsvaros a rămas pe 2, cu 7 puncte.