Marco Reus a reușit un gol superb

A mai rămas o lună până la începerea noului sezon din Bundesliga, unul în care Borussia Dortmund și Bayern Munchen se vor lupta, cel mai probabil, pentru cucerirea titlului.

Echipa lui Jurgen Klopp adună foarte mulți suporteri chiar și în meciurile amicale, mai ales după sezonul remarcabil pe care l-a avut în Europa, în care a izbutit să ajungă până în finala UEFA Champions League.

La Magdeburg, Borussia a învins cu 3-0 echipa locală aflată în liga a patra, partida jucându-se cu casa închisă, în fața a 26.000 de oameni, pentru care meciul a fost un eveniment notabil.

Gazdele au rezistat aproape o repriză întreagă fără gol primit. În minutul 44, cei de la Magdeburg nu au mai avut ce să facă la o lovitură liberă bătută perfect de vedeta Borussiei, Marco Reus. Celelalte goluri au fost izbutite, în repriza secundă, de Bender și Durm.