Corona Braşov - Dab.Docler 2-3. Primul eșec pentru ardeleni

09 сентября 2013

></p><p><strong>Corona Braşov a cedat după prelungiri în faţa lui Dab.Docler în cel de-al treilea meci al ardelenilor din noul sezon al Ligii MOL.</strong><br><br>După ce câştigaseră primele două partide cu acelaşi scor, 4-2, cu Hochei Sport Club Csikszereda şi cu Ujpesti, braşovenii s-au văzut conduşi cu 2-0 după dubla lui Balasz Ladanyi. Antal Zsombor a reaprins speranţele formaţiei pregătite de Greg Lindqvist cu golul din ultimul minut al reprizei secunde.<br><br>Finlandezul Hietamaki a egalat la doi în debutul celui de-al treilea act, astfel că învingătoarea s-a decis în prelungiri, când Balasz Somogyi a avut nevoie de mai puţin de două minute pentru a stabili învingătoarea.<br><br>Așadar, Dab.Docler, care s-a impus la final cu 3-2, a reușit a doua victorie în over time după succesul cu 4-3 în faţa harghitenilor de la Csikszereda.</p>                    </div>