Alţii cu stângul, unii cu dreptul

09 сентября 2014

Ucraina a început cu stângul preliminariile Euro-2016 după ce a pierdut pe teren propriu cu Slovacia. Victorii au obţinut aseară Spania şi Anglia.

Ucraina a cedat cu scorul de 0-1 în faţa Slovaciei după ce singurul gol al meciului a fost marcat de Mak în minutul 17. După eşecul de la mondial, Spania a început în forţă preliminariile după un 5-1 cu Macedonia. Ramos şi Paco au punctat pentru 2-0 în doar două minute, iar oaspeţii au dat semne de revenire după ce a înscris Ibraimi. Busquets, Silva şi Pedro au marcat . pentru o victorie categorică a ibericilor. Anglia a obţinut o victorie importantă în derby-ul grupei E împotriva Elveţiei, scor 2-0. Ambele goluri au fost marcate de noul atacant al celor de la Arsenal, Wellbeck. În alte partide disputate aseară s-au consemnat rezultatele: Estonia - Slovenia 1-0, Luxemburg - Belarus 1-1 şi San Marino - Lituania 0-2.