Chekhovskie Medvedi - RK Celje 30-35. Prima victorie în Champions League

09 октября 2014

**Chekhovskie Medvedi - RK Celje 30-35.** Prima victorie în Champions League

În direct la Digi Sport 2, RK Celje a obținut primele puncte în noul sezon al Champions League la handbal masculin. Campionii Sloveniei au trecut cu 35-30 de rușii de la Chekhovskie Medvedi.

Fără niciun punct în grupa C din Champions League, Chekhovskie Medvedi și RK Celje au luptat pentru a reveni în calculele calificarii. Duelul din etapa a 3-a a fost unul încins. Egalitatea s-a menținut în primul sfert de oră, după care campionii Sloveniei s-au detașat și și-au creat un avantaj de cinci goluri.

Rușii au restabilit egalitatea în debutul reprizei secunde, dar au fost fără soluții în atac, pe finalul meciului. În ultimele 5 minute nu au reușit să înscrie și Celje s-a impus cu scorul de 35-30.

Ivan Sliskovic, cu 9 goluri, a fost cel mai bun marcator al oaspeților, pentru care urmează acum disputa cu maghiarii de la Veszprem.