Victorie din prima pentru Tampa Bay Lightning, la început de sezon în NHL

09 октября 2015

Tampa Bay Lightning a început cu victorie evoluţia în noul sezon al Ligii Nord-Americane de hochei. Finalista din sezonul trecut a învins Philadelphia Flyers cu scorul de 3-2 doar după prelungiri.

Tampa Bay a deschis scorul în a doua perioadă prin Garrison, însă oaspeţii au avut nevoie de doar minute pentru a întoarce rezultatul prin Read şi Schenn.

Gazdele au egalat în minutul 18 al perioadei a doua după reuşita lui Callahan, iar meciul a ajuns în prelungiri. Tampa Bay a marcat golul victoriei în overtime prin Garrison.

Minnesota Wild a obţinut o victorie dramatică în deplasare în faţa formaţiei Colorado Avalanche. Formaţia antrenată de Mike Yeo s-a impus cu scorul de 5-4.

Echipa Boston Bruins a fost umilită în faţa propriilor suporteri de gruparea Winnipeg Jets cu scorul de 6-2. Într-un alt meci, Dallas a învins categoric formaţia Pittsburgh Penguins cu 3-0.