Buducnost - Thuringer 23-14. Parcurs perfect pentru echipa Cristinei Neagu



 

**VIDEO** Buducnost - Thuringer 23-14. Parcurs perfect pentru echipa Cristinei Neagu

Cristina Neagu şi Buducnost continuă parcursul perfect în Champions League. Campioana din Muntenegru a învins-o la nouă goluri pe Thuringer, echipa antrenorului de origine română, Herbert Muller, care a avut doar 11 jucătoare pe foaia de joc.

Buducnost a bifat a 4-a victorie din tot atâtea meciuri disputate în acest sezon în Champions League. Cu Thuringer, echipă decimată de accidentări, Cristina Neagu a marcat prima şi a contabilizat până la final cinci reuşute.

La 24 de goluri în ligă a ajuns Neagu în tricoul finalistei din sezonul trecut. Avantajul lui Buducnost s-a conturat si datorita celor 7 goluri marcate de Petrovic şi a celor 15 parade trecute in contul Clarei Woltering. Tot în grupa B, Vardar a invins-o cu 35-25 pe Podravka si si-a consolidat al doilea loc.

Etapa viitoare formația Cristinei Neagu merge la Skopje pentru meciul cu Vardar în timp ce Thuringer va evolua tot în deplasare, cu Podravka.

Источник – DIGIsport


ПРОКОММЕНТИРОВАТЬ

КОММЕНТАРИИ



sports.md

Cамые обсуждаемые

Самые популярные

  • за год
  • за 6 месяцев

Новости

Loading...
Наверх ↑