Faza care putea schimba soarta meciului Oţelul - Steaua. Reghe: "E păcat, trebuie să fim mai responsabili"

09 декабря 2013

></p><p><strong>Steaua</strong> a remizat la Galaţi (<span style=1-1 VIDEO AICI), la 3 zile după ce o elimina pe Oţelul din Cupa României (2-0). Campioana a ajuns la 4 egaluri consecutive în acest sezon, ultima victorie datând din 27 octombrie (2-1 la Braşov).

Elevii lui Laurenţiu Reghecampf au deschis scorul la Galaţi, după lovitura de cap a lui Varela ('38). Patru minute mai târziu, Chipciu a fost lansat excelent de Prepeliţă, însă a ratat din poziţie de unu la unu cu Brăneţ.

VIDEO Ratarea lui Chipciu:

La finalul partidei, Laurenţiu Reghecampf a amintit de faza din minutul 42, când Chipciu a trimis în plasa laterală. Acesta a fost, în opinia antrenorului roş-albaştrilor, momentul psihologic al partidei de la Galaţi.

"Trebuie să fim mai responsabili. Este păcat, conduci cu 1-0, ai șansa să mai marchezi un gol, trebuie s-o facem, altfel vom avea probleme.", a declarat Laurenţiu Reghecampf.

Alexandru Chipciu a avut o evoluţie ştearsă la Galaţi şi a fost schimbat în minutul 66 cu Gabi Iancu.