Sărbătoare mare la Portland. Titlul câștigat, în premieră, de echipa locală de fotbal

09 декабря 2015

Sărbătoare mare în oraşul Portland, după ce echipa locală a câştigat în premieră titlul în liga nord americană de fotbal. Jucătorii au prezentat Cupa câştigată, miilor de suporteri care au ieşit pe străzile oraşului pentru a-i aclama pe campioni.

Proaspeţii campioni din Major League Soccer, jucătorii echipei Portland Timbers au creat o adevărată isterie printre suporteri pe străzile oraşului din Oregon. Aceştia le-au arătat miilor de microbişti cupa câştigată în liga nord-americană şi au sărbătorit alături de ei.

Gruparea din Oregon a devenit campioana ligii nord-americane de fotbal pentru primda dată, după ce a învins în finală Columbus Crew cu 2-1.

Aceasta a fost prima paradă organizată de o echipă profesionistă din Portland din anul 1977, când Trail Blazers au câştigat titlul în NBA.