010 февраля 2015

**VIDEO** Damian Suarez, pe urmele lui Saul! Jucătorul lui Elche a reușit un gol senzațional cu Rayo

VIDEO Atletico - Real 4-0. Saul a izbutit un gol superb în victoria categorică pe care Atletico a obținut-o în fața rivalei Real, scor 4-0, însă luni seara campionatul Spaniei a mai oferit o altă reușită extraordinară, în meciul dintre Elche și Rayo Vallecano.

Aflată pe ultimul loc în Primera Division înaintea etapei cu numărul 22, Elche a urcat până pe poziția a 17-a, după victoria cu Rayo Vallecano, scor 2-0, lăsându-le în spate pe Levante, Cordoba și Granada.

Echipa lui Fran Escriba a condus la pauză cu 1-0 după golul imparabil pe care Damian Suarez l-a izbutit în minutul 21. Fundașul uruguyan al lui Elche a profitat de o minge respinsă greșit de defensiva oaspeților și a șutat direct în vinclu de la peste 30 de metri, fără nicio șansă pentru Tono.

Venit la Elche în 2012, de la Sporting Gijon, Damian Suarez este la primul gol în acest sezon din La Liga, el bifând până acum 20 de partide, toate din postura de titular.