010 февраля 2015

**VIDEO** Rusescu a făcut spectacol cu georgienii. A fost ghinionistul serii, dar a dat pasa de gol

VIDEO. România - Sioni Bolnisi 1-0. Tricolorii au obţinut primul succes în cantonamentul din Antalya, după remiza, 0-0, în duelul cu Bulgaria.

Raul Rusescu a schimbat faţa jocului echipei condusă de Anghel Iordănescu, după ce a intrat pe teren, în minutul 60, în locul lui Hora. Cinci minute mai târziu, stelistul a executat cornerul din care Dumitraş a marcat singurul gol al meciului.

Cu şapte minute înainte de final, atacantul de 26 de ani al campioanei a executat o lovitură liberă de la 22 de metri, de pe partea stângă. Mingea s-a dus la colţul lung, a lovit bara şi a ricoşat în celălalt stâlp al porţii gruzinilor.