ŢSKA Moscova are şanse la titlu în campionatul Rusiei, după ce a câştigat derby-ul cu Lokomotiv

ŢSKA Moscova a învins în deplasare Lokomotiv Moscova cu scorul de 3-1 în derby-ul etapei a 27-a din Campionatul Rusiei.

Alan Dzagoev a deschis scorul în minutul 35, însă peste doar trei minute jucătorul lui Lokomotiv, Baye Oumar Niasse a egalat.

ŢSKA Moscova a revenit în avantaj în minutul 56 după golul înscris de sârbul Zoran Tosic. Peste aproape un sfert de oră, oaspeţii au stabilit scorul final în urma unui penalty executat perfect de Bibars Natho.

ŢSKA Moscova a obţinut a şaptea victorie consecutivă în faţa formaţiei Lokomotiv Moscova şi este pe locul trei în clasament. Militarii au şanse minime la titlu, însă luptă pentru locul secund, care oferă dreptul de a participa din sezonul viitor în Liga Campionilor.

ŢSKA are cu un punct mai puţin decât a doua clasată FC Krasnodar, care însă va juca luni cu Amkar Perm.

Lokomotiv Moscova este pe locul şapte cu trei etape înainte de finalul campionatului şi nu mai are şanse să ajungă pe podium. În schimb, echipa din Moscova este calificată în finala Cupei Rusiei, unde va juca împotriva formaţiei Kuban Krasnodar pe 21 mai.