Olimpo a obţinut prima victorie din campionat, în meciul cu Boca Juniors

010 сентября 2013

Înfrângere ruşinoasă pentru Boca Juniors în Argentina. Legendara echipă a pierdut fără drept de apel meciul cu nou-promovata, Olimpo, scor 0-3, în cea de-a şasea etapă din campionat. Pentru Boca Juniors aceasta a fost a treia înfrângere din acest sezon.

Boca Juniors s-a văzut condusă în meciul din deplasare cu Olimpo încă din minutul 7, după golul lui Perez Guedes. Gazdele şi-au dublat avantajul în minutul 70, prin Agustin Vuletich.

Olimpo a continuat asediul la poarta adversarului şi a înscris al treilea gol cu nouă minute înainte de încheierea meciului, prin Perez Guedes, care şi-a trecut în cont dubla. Astfel, Olimpo a obţinut prima victorie în această ediţie de campionat şi ocupă locul 17.

De cealaltă parte, Boca Juniors se clasează pe locul 11, cu nouă puncte acumulate după şase etape. Într-un alt meci al rundei, o altă formaţie cunoscută din Argentina, River Plate a învins cu 3-0 gruparea Tigre.