**VIDEO** Lacazette, încă două goluri pentru Lyon! Are mai multe reușite decât Zlatan și Cavani împreună

Alexandre Lacazette (23 de ani) este cel mai bun marcator al campionatului din Franța. Atacantul traversează o formă de zile mari, și a demonstrat acest lucru și în confruntarea cu Toulouse.

Lacazette a înscris ambele goluri ale lui Lyon din prima repriză (minutele 14 și 27), cu ajutorul cărora trupa lui Hubert Fournier a intrat cu un avantaj de 2-0 la cabine.

În cazul unei victorii, Lyon va trece pe locul 1, cu un punct în fața lui Olympique Marseille.

Golgheterul campionatului francez a înscris de 8 ori în ultimele 4 etape și are mai multe goluri în acest sezon decât Zlatan Ibrahimovic (8) și Edinson Cavani (7) la un loc.

În ultimele două sezoane, Zlatan a fost golgheterul din Ligue 1, însă Lacazette are toate șansele să depășească bornele stabilite de suedez - 30 de goluri în ediția 2012/2013 și 26 în cea din 2013/2014.

În acest moment, vârful francez al lui Lyon are 19 goluri și mai are la dispoziție încă 18 meciuri până la finalul sezonului.