Dacia - Sibir (Rusia): caseta tehnică

011 февраля 2014
/><br /><p>Discipolii lui Dejan Vukicevic au obţinut a treia victorie în cantonamentul din Turcia. De această dată «Dacia» Chişinău a trecut de «Sibir» Novosibirsk. De menţionat, că toate victoriile au fost obţinute cu acelaşi scor - 2:1.</p>  <p>Toate golurile au fost marcate în repriza secundă. În minutul 77, Maxim Mihaliov a şutat de la mare distanţă fără prea mare pericol pentru portarul lui «Sibir», însă după o deviere, Puzin nu a putut să reţină mingea care a intrat în poartă. Dacă primul gol a venit în urma unei greşeli grave a goalkeeperului, atunci în minutul 82 «dacii» au iniţiat un atac rapid. Milos Krkotic a centrat perfect pentru Vladimir Dragovozov, care a finalizat fără probleme din postură singur cu portarul.</p>  <p>În minutul 86 reprezentanta din prima divizie a Rusiei a reuşit să reducă din diferenţă prin Klimov.</p>  <p>Vă propunem spre atenţie datele de protocol ale meciului amical «Dacia» - «Sibir» (2:1).</p>  <h3 class=Dacia - Sibir (Novosibirsk, Rusia) 2:1 (0:0)

Goluri: Mihaliov, 77 - 1:0, Dragovozov, 82 - 2:0, Klimov, 86 - 2:1

Dacia: Moşneaga, Posmac (Jardan, 65), Mamah, Lapuşenko, Ogada, Barahoev (Stoleru, 40 (Cociuc, 85), Krkotic (jucător aflat în probe, 84), Mihaliov, Soppo, Kamara, G.Orbu (Dragovozov, 54)

Sibir: Trunin (Puzin, 46), Samsonov (Gladîşev, 65), Rogocii (Edunov, 46), Golovatenco (Buhreakov, 65), Klimov, Astafiev (Azarov, 65), Vîhodil, Nivaldo (Boiarov, 65), Cebotaru (Nikitinschii, 46), Zinoviev (Kubiţki, 65), Markosov (Dudolev, 65)

10 februarie. Turcia, Antalya. Terenul complexului sportiv al hotelului «Miracle»

Statistica meciului: şuturi pe poartă - 4-5, şuturi spre poartă - 2-2, cornere - 1-7, offside-uri - 4-3, faulturi - 22-19.