E vina lui Mourinho? Hazard se simte mult mai bine la echipa națională! Cifrele starului belgian

011 октября 2015

**E vina lui Mourinho?** Hazard se simte mult mai bine la echipa națională! Cifrele starului belgian

Belgia s-a calificat fără mari emoții la Campionatul European din Franța, iar sâmbătă a reușit o victorie facilă în Andorra, scor 4-1, într-un meci în care s-a bazat și pe vedetele De Bruyne, Hazard, Witsel, Mertens sau Nainggolan.

Titular în duelul cu Andorra, Eden Hazard a înscris al treilea gol al oaspeților, din penalty (minutul 56), apoi a mai avut șansa unui gol de la punctul cu var, în minutul 78, însă de data aceasta a ratat.

VIDEO REZUMAT ANDORRA - BELGIA 1-4

De altfel, starul lui Chelsea are 3 meciuri consecutive cu gol marcat pentru națională: a adus victoria Belgiei din Cipru, scor 1-0, însă a contribuit și la succesul cu Bosnia, de pe teren propriu, 3-1.

Dacă la echipa națională se simte excelent, Hazard nu confirmă și la echipa de club, Chelsea având un start de sezon mult sub așteptări în Premier League, unde ocupă abia locul 16, cu doar 8 puncte.

La Chelsea, belgianul a strâns în total 11 meciuri în acest sezon, a fost titular în toate partidele din campionat, însă nu a înscris până acum nici măcar un gol.