Perechea Dodig / Melo s-a calificat deja în semifinale la Turneul Campionilor!

**VIDEO** Perechea Dodig / Melo s-a calificat deja în semifinale la Turneul Campionilor!

></p><p><strong>Învinși în primul meci din grupa A de la Turneul Campionilor, Julien Benneteau și Edouard Roger-Vasselin s-au revanșat în fața lui Daniel Nestor și Nenad Zimonjic.</strong></p><p>Francezii au reușit break-ul la 3-3 și și-au adjudecat primul set cu 6-4. Cea mai în vârsta pereche de la Londra a restabilit egalitatea după ce a fructificat a cincea minge de set pentru 7-5. De două ori câștigători ai Turneului Campionilor, Nestor si Zimonjic au fost învinși la 4 în super tie-break și ramân astfel fără victorie la Londra.</p><p>În cel de-al doilea meci al zilei, perechea Ivan Dodig - Marcelo Melo a câștigat după două tie-breakuri disputa cu spaniolii Marcel Granollers și Marc Lopez. În primul set, Dodig și Melo au condus cu 4-1, însă ibericii au împins confruntarea în tie-break. Granollers și Lopez au reușit chiar să ajungă la 5-2, însă din acel moment nu au mai câștigat nicio minge și au pierdut setul.</p><p>Actul secund s-a jucat aproape în oglinda - spaniolii au condus cu 4-2, însă nu au reușit să se impună. Tie-breakul a fost la fel de disputat - Ivan Dodig și Marcelo Melo au ratat 4 mingi de meci, dar s-au impus până la urmă cu 14-12, după o greșeală mare a lui Lopez în dreptul fileului, și s-au calificat în semifinalele Turneului Campionilor.</p><p><span style=Turneul Campionilor are loc între 9 şi 16 noiembrie și este transmis ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE pe Digi Sport și pe site-ul digisport.ro.