Milan a pierdut cu Sassuolo, dar a ratat cele mai mari ocazii din acest sezon

**VIDEO** Milan a pierdut cu Sassuolo, dar a ratat cele mai mari ocazii din acest sezon

AC Milan a condus la Reggio Emilia cu 2-0 în minutul 13, dar a pierdut disputa cu Sassuolo din etapa a 19-a a Serie A, 4-3 (VIDEO), după o partidă în care Domenico Berardi a înscris patru goluri.

Milanezii au avut șansa victoriei în finalul meciului, când au irosit trei ocazii imense, poate cele mai mari din acest sezon.

La prima dintre ele, în minutul 83, Keisuke Honda, la debut, a trimis în bară, cu un șut din prima de la marginea careului. Mingea a revenit în careul lui Sassuolo, trimisă de Kaka, Pazzini a reluat, dar portarul Pegolo a respins cu piciorul de pe linia porții.

În minutul 88, Kaka a centrat de pe dreapta, Balotelli a reluat de la 8 metri cu capul, Pegolo a respins cu greutate în centrul careului, de unde același Pazzini a trimis din prima, tot cu capul, dar în transversală.