Zimbru, scorul etapei

Zimbru Chişinău a reuşit scorul etapei a 18-a în Divizia Naţională după ce a dispus în deplasare de Dinamo-Auto cu 4-0.

Gazdele şi-au făcut viaţa grea după un sfert de oră când Cheptine a primit direct cartonaşul roşu, dar chiar şi aşa Zimbru nu a reuşit să înscrie până la pauză. În repriza secundă, oaspeţii s-au descătuşat şi Rui Miguel a deschis scorul pentru ca Mudrac să înscrie în proprie poartă. Ultimul sfert de oră i-a aparţinut noii achiziţii a chişinăuienilor, portughezul Talles Cunha trecându-şi în cond dubla şi astfel stabilind scorul final de 4-0. Într-o altă partidă Academia Chişinău a învins la limită pe Petrocub Hânceşti, scor 1-0. Singurul gol al studenţilor a fost marcat de Jardan. În ultimul meci al etapei, Zaria a scos o remiză albă pe teren propriu cu Milsami, scor 0-0. În clasament Zimbru pare să-şi fi asigurat poziţia a treia, fiind la 4 puncte de Sheriff şi 7 de liderul Dacia.