Chelsea păstrează avansul

Chelsea s-a impus la limită pe terenul lui Queens Park Rangers şi continuă să domine în clasamentul din Premier League. Manchester City este în declin total după ce a pierdut derby-ul cu Manchester United.

Londonezii de la Chelsea au învins cu mari emoţii pe QPR după un gol marcat de Fàbregas în minutul 88. Echipa lui Jose Mourinho îşi păstrează avansul de 7 puncte faţă de urmăritoarea Arsenal. Într-un alt meci, Manchester United a surclasat pe Manchester City cu 4-2. Agüero a deschis repede scorul pentru "cetăţeni", dar Young, Fellaini, Mata şi Smalling au dus scorul la 4-1 până în minutul 73. Acelaşi Aguero a mai înscris o dată pe final, dar City a suferit a doua înfrângere consecutivă şi riscă să piardă şi ultimul loc de Liga Campionilor.