Flamengo - Corinthians 0-3. Victoria care duce pe podiumul din Brazilia

**VIDEO** Flamengo - Corinthians 0-3. Victoria care duce pe podiumul din Brazilia

Corinthians a ajuns la patru succese în ultimele cinci runde, după ce s-a impus pentru prima dată pe terenul lui Flamengo, în ultimii trei ani.

Elias a deschis scorul după ce iniţial îi pasase lui Vagner Love, dar Cesar intervenise foarte bine (26). În prelungirile primei reprize, oaspeţii şi-au dublat avantajul: după o greşeală a fostului jucător de la Corinthians, Wallace, Renato Augusto i-a pasat ideal lui Uendel (48).

În repriza secundă, Flamengo a dominat teritorial, dar tot Corinthians a înscris: Jadson a stabilit scorul final al partidei (63). Fostul jucător al lui Mircea Lucescu la Şahtior este golgheterul lui Corinthians după primele 13 etape şi al doilea marcator din campionat.

Corinthians urcă pe podium şi e la 3 puncte de liderul Atletico Mineiro, în timp ce Flamengo rămâne cu o singură victorie pe Maracana, în 6 jocuri.