**VIDEO** ASA putea da lovitura în finalul meciului, dar golul lui Hanca a fost anulat corect

VIDEO. ASA - Dinamo 0-0. Meciul de la Târgu Mureş s-a terminat cu o remiză, dar situaţia putea fi alta: în primul minut al prelungirilor, gazdele au avut un gol anulat de brigada de arbitri pentru o poziţie de ofsaid.

Pablo Brandan a centrat de pe partea stângă, iar Sergiu Hanca a reluat cu capul de la 6 metri, mingea intrând în plasa porţii lui Cerniauskas, dar asistentul Daniel Mitruţi a ridicat corect fanionul şi reuşita a fost anulată.

Astfel, jucătorul de 23 de ani, care a fost introdus pe teren în minutul 52, în locul lui Pedri Louis, a ratat şansa să marcheze primul lui gol în Liga I.